CHOVATELSKÁ STANICE IRSKÝCH VLKODAVŮ
AKAJA
© Copyright 2016. Akaja.  All rights reserved.
ARYA Akaja
Narozena: 4.4.2017
Uhynula: 28.1.2022
Bon.kód: 00010100000000
Skus: nůžkový, plnochrupá Barva: žíhaná
Výška: 82 cm
Průkaz původu
Arya se narodila v naší chovatelské stanici ze spojení Garou a Ashley Kerberos Czech. Je nádherné, když máte vývoj svého psa ve svých rukách a sledujete jej od slepého uzlíčku až po statnou fenu, připravenou odchovat si pokračovatelku rodu.

Jak už to u nás chodí Arya byla přátelská, rodinná fenka, která tolerovala širokou škálu hospodářských zvířat. Povahové vlastnosti od Ashley přebrala opravdu důkladně, a my jsme za to moc rádi.

Poté co Ashley odešla, nastal čas, aby se i Arya stala matkou a odchovala si svoji psí společnici a časem následovnici. Jeden vlkodav v domě je opravdu málo :-)

Arya se stala matkou vrhu B, ke kterého jsme si v chovatelské stanici ponechali jedinou fenečku Blackie. Po roce jsme nechali Aryu znovu nakrýt úžasným psem Egonem Ar´daroth a z tohoto spojení jsme si plánovali také jednu fenku ponechat. Bohužel nám nebylo přáno. Několik týdnů po krytí začala být Arya hodně unavená, přičítali jsme to březosti, raději jsme jeli na vyšetření, abychom vyloučili mimoděložní březost, protože měla bledé sliznice. Při naskakování do auta nedoskočila a uhodila se do slabiny. Po 10 min jízdy jsme našli Aryu v kufru v bezvědomí, ani oživovací injekce adrenalinu a kapačka nepomohly, během cesty vykrvácela z natrženého hemagiomu na slezině. Ztráta Aryi byla o to bolestnější, že neodešla sama a celé to bylo velmi rychlé a nečekané.

Děkujeme Arye za její dceru Blackie a radostné dny, které s námi prožila.