CHOVATELSKÁ STANICE IRSKÝCH VLKODAVŮ
AKAJA
Plníme si své sny. Když jsme si položili otázku jakého psa bychom nejraději chovali, padla volba jednoznačně na irského vlkodava.

Byl to náš sen od dětství, sdílet domov s tímto impozantním a majestátním zvířetem. Při podrobnějších úvahách jsme vzali v potaz jeho klidnou a přátelskou povahu, vyrovnanost, kladný vztah k dětem i zvířatům. Jako hlídač je také skvělý, stačí pár hlubokých štěknutí za bránou a málokdo se bez otázky jestli mě nesežere odváží dovnitř. Jakmile jsme se nastěhovali do podmínek vhodných pro psa, tak jsme si pořídili naší první fenku Aimy.
Chovem vlkodavů se zabýváme od roku 2006 a v roce 2009 jsme si zaregistrovali naši mezinárodně chráněnou chovatelskou stanici AKAJA. Její název je složen z počátečních slabik jmen našich dětí a nesmí chybět A po zakladatelce chovu Aimy. Chtěli jsme od naší fenky stěňata, abychom si mohli jedno nechat. Tehdy však bylo štěňat hodně a my se rozhodli rok počkat. Mezitím jsme byli obdarováni Aimynou sestrou Agnes, takže už nebylo nutné odchovávat vlastní vrh.

Naši psi s námi bydlí doma, na prostorné chodbě mají svůj pelech i místo na krmení a jsou naučení, že do ostatních místností se nevstupuje, pouze nahlíží. Jsou tak neustále poblíž a jsou šťastní, když je člověk pohladí pokud jde okolo, což je opravdu často.

Nyní jsme se rozhodli pro odchov, aby naše Ashley nebyla sama. Jednou z nevýhod vlkodavů je, že málokdo vydrží mít jen jednoho. Chceme, aby jedinci z naší chovatelské stanice byli zdraví, vyrovnaní, co nejvíce odpovídali standardu plemene a dožívali se vysokého věku. To je náš cíl.

Na jaře 2020 plánujeme další štěňata.
© Copyright 2016. Akaja.  All rights reserved.
WYSIWYG Web Builder